Select language: English

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler
Canan Tan’la Uzay Yolculuğu
Canan Tan çocukluğundaki ramazan günlerini anlattı
Canan Tan’a Ereğli’de Büyük İlgi!
Gülenay Börekçi Canan Tan ile Gezi Parkı protestolarını konuştu!
“Deva Olan Yazar”
Devamı
EROİNLE DANS

2
Türü : Roman
 
Yayın Tarihi : 28.01.2009
 
Yayınevi : Altın Kitaplar
 
Kapak resmini büyük olarak görmek için üzerine tıklayınız.

Geçtiğimiz yıllarda “Piraye” adını taşıyan kitabı ile gündeme gelen Canan Tan, bu kez “Eroinle Dans” isimli romanlı ile okurla buluşuyor.

“Eroin konusunda, bilimsel ya da günlük tarzında, pek çok kitap yazıldı. Türk ya da yabancı, günlük tutan eroin bağımlıları, anılarını paylaştılar okurlarla. Bulanık kafalarıyla, edebi kaygı gütmeden, bulutların üzerindeki serüvenlerini anlattılar.
Gerçek anlamda bir “eroin romanı” yazmak isteyişim bundan,” diyor Canan Tan.
“Beyinlerin damağında edebiyat tadını duyarak da okunabilmeliydi eroinin hikayesi... Romandaki karakterlerin hepsi hayal ürünü. Ama yaşadıkları öylesine gerçek ki... Eylül’ü, Dünya’yı ya da Alev’i değilse bile Ayşeleri, Zeynepleri, Özgeleri bulabilirsiniz yakın çevrenizde...”

Eroinle Dans, yalnızca bir eroin öyküsü değil. Sigara ve içkiyle başlayıp esrar, kokain, sakinleştirici ya da uyarıcı haplarla süren, uzun, upuzun bir yolun son noktası eroin.
Merak, macera arayışı, çarpık ilişkilerin yaşandığı arkadaş çevreleri, rastlantı sonucu içinde bulunulan topluluğa uyum çabaları, bu konulara en uzak duran kişileri bile nasıl da içine çekebiliyor. Romanın iki kahramanı Eylül ve Dünya’nın başına gelenler de bunlardan farklı değil.
Eylül, ailesinin biricik prensesi el bebek gül bebek büyütülmüş en iyi okullarda okutulmuş pırıl pırıl bir genç kız. Yolundan sapmasını haklı çıkaracak hiçbir dayanağı yok. Ancak, çok güçlü arkadaşlık ve dostluk bağları bazen bataklığa sürükleyebiliyor insanları. Eroinle Dans, hem güçlü bir arkadaşlığı, hem de böylesine güçlü bir arkadaşlığın sonuçlarını anlatıyor.

Son Yorumlar
ANIL PALA / 23.10.2010 00:00:00
Sayın Canan TAN hanımla gec kalmıs bır bulusma benımkısı...en son yureklerle ölürle basladı maceramız sonra pıraye ve sımdı de eroınle dans mukemmeldı tek kelımeyle....son sayfasını kapatıp bu kıtap hakkında yorum yapmayı hakkım bıldım...okadar akıcı bır ıfadelerle anlatılmıs bır kıtap bu kadar surukleyıcı olur etkısı uzun sure devam edecek benım ıcın teskkurler elınıze yuregınıze saglık...
oğuz kılıçer / 10.11.2010 00:00:00
mükemmel ötesi bir kitap yaşadım o eroin krizlerini ben gecirdim sanki bi yandan sonunu merak edip bi yandan bitmesin istedim ben de bi odtü ögrencisiyim belki bu yüzden cok etkiledi bilmiyorum üslup tam anlamıyla mükemmel cok tesekkür ediorm sevgili yazarımıza.
Muhammet İkbal ALBAYRAK / 13.11.2010 00:00:00
Canan Hanım öncelikle sizi gerçekten çok tebrik ediyorum.Okuduğum en güzel ,en akıcı,en güzel bir üslupla yazılmış kitap.... kitabı okurken keşke bu kitap hiç bitmesede hep okusam diyordum ama malesef benım icin o acı ama 'eylül' için iyi son geldii..:) başarılarınızın devamını diliyorum ...sevgilerimle...
Siz de yorum yazın

Romanlar sayfasına geri dön
 
  SenaDesign & Salih Candan